ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      
Соціологія
25-11-2010 10:23

Кожен другий українець констатує погіршення свого матеріального становища - опитування

Практично кожен другий українець констатує погіршення свого матеріального становища протягом останнього півроку. Про це свідчать результати соцопитування "Українського демократичного кола".

Значна частина населення (45,8%) констатує погіршення свого матеріального становища за останні півроку. При цьому практично така сама кількість громадян (46,5%) зазначили, що їхнє матеріальне становище не змінилося. І тільки 6,8% вважають, що їхнє матеріальне становище покращилося. Не змогли визначитися 0,9%.

На погіршення матеріального становища за останні півроку вказують більша частина населення в Західному та Центральному регіонах (51% і 54,2% відповідно), ніж у Південному та Східному регіонах (36,9% і 40,1% відповідно). І, навпаки, на поліпшення матеріального становища вказують більша частина населення в Південному та Східному регіонах (9,5% і 8,8% відповідно), ніж у Західному та Центральному регіонах (4,2% і 4,7% відповідно).

Результати опитування свідчать, що кожній десятій українській сім’ї (10,5%) не вистачає грошей навіть на їжу, а відносній більшості (41,2%), хоч і вистачає грошей на їжу, але купувати одяг або взуття вже складно. При цьому абсолютну більшість населення України (96,7%) так чи інакше хвилює зростання цін. Не хвилює зростання цін 3% громадян, а 0,3% опитаних не змогли визначитися.

Відносна більшість громадян (46%) вважає, що головним винуватцем нинішнього стрімкого зростання цін є як нинішня, так і попередня влада однаковою мірою. Разом з тим частина громадян, які вважають головним винуватцем зростання цін нинішню владу, більше, ніж тих, хто обвинувачує в цьому попередню владу - 21,9% і 16,2% відповідно. При цьому 11,8% дотримується думки, що зростання цін - це об'єктивний наслідок світової кризи, а 4,1% не змогли визначитися.

Нагадаємо, Рахункова палата днями повідомила, що рівень бідності в Україні із січня до вересня 2010 року збільшився на 0,4% до 26,4%, або 12,5 млн осіб.