ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      
Соціологія
20-01-2011 13:18

Право на безкоштовну медицину українці вважають найважливішим - опитування

Більшість громадян України більше турбують порушення зі споживчих прав, а не політичних. Про це свідчать соціологічні дослідження, проведені Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Інституту прав людини, боротьби з екстремізмом і ксенофобією (ІПЛЕКС).

Так 56% громадян вважають найважливішим своїм правом право на безкоштовну медицину (у 2006 році - тільки 45%), 41% відзначили важливість права на працю, 37% - права на соціальний захист. Для 26% важливі права споживачів, для 20% - право на справедливий і доступний суд. Менше порушуються, на думку респондентів, право на свободу мирних зборів, право на об'єднання громадян, право на свободу віросповідання.

Найчастіше громадяни стикалися з порушення їх прав у повсякденному житті (53%), при оформленні довідок і документів (36%), під час відносин з роботодавцями (33 %).

Результати дослідження свідчать, що 46% жителів України мають досвід переживання почуття страху і приниження через порушення в товаристві своїх прав протягом останнього року. Причому у 14% респондентів таке відчуття було нерідко, а 11% - часто або дуже часто.

Це дослідження проведилося 26 листопада - 6 грудня 2010 р. Інститутом прав людини і запобігання екстремізму і ксенофобії (ІПЛЕКС) спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Методом інтерв'ю опитано 2042 респонденти, що проживають в усіх областях України і Криму (включаючи місто Київ) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років. Похибка дослідження не перевищує 1,5%.