ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      
Соціологія
09-02-2011 13:21

В Україні зросла кількість віруючих - опитування

Кількість українців, які визнають себе віруючими, за останні 10 років збільшилася на 13 відсотків - з 58% до 71%. Натомість зменшилася кількість тих, хто не визначився (з 23% до 12%), та невіруючих (з 12% до 8%). Такі результати проведеного у листопаді Центром Разумкова соціологічного опитування оприлюднено на засіданні "круглого столу", присвяченому державно-конфесійним відносинам в Україні.

За даними дослідження, найвищий рівень релігійності виявляють жителі західних регіонів (89%), найнижчий - на Сході (66%). Водночас спостерігається тенденція до усунення виразного зміщення центру релігійного життя в західні області. На цей час умовний центр охоплює два регіони - західний і центральний, в яких зосереджено 70% усієї мережі релігійних громад країни. Рівень забезпеченості громад будівлями релігійного призначення залишається недостатнім.

Як зауважив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, представляючи результати дослідження, до православних себе відносять 68% українців, до греко-католиків загалом - близько 8%. При цьому 7% опитаних вважають себе "просто християнами", а 13% не віднесли себе до жодної конфесії чи релігії, однак заявили, що є віруючими. Загалом експерт констатував толерантне ставлення вірян до інших конфесій, церков і релігійних організацій.

Водночас у графі ціннісних орієнтирів життя релігійність опинилася у кінці списку. "Кількість опитаних, хто регулярно відвідує церкву, тобто не менше 1 раза на тиждень, становить 15,7%, раз на місяць - 20,8%. 50,4% респондентів відвідує храм лише на релігійні свята", - зазначив експерт.

Він додав, що 56% опитаних визнають моральний авторитет церкви. "Розвиток церковно-релігійної мережі залежатиме від здатності церкви відповідати вимогам пастирського служіння в умовах сучасного світу загалом та в обставинах суспільного життя в Україні зокрема", - підкреслив А.Биченко.