ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      
Соціологія
10-02-2011 11:00

Партія регіонів залишається найбільш рейтинговою політсилою - опитування

Якби найближчим часом відбулися вибори до Верховної Ради, то найбільше голосів отримала б Партія регіонів — 28,2% тих, хто збирається взяти участь у голосуванні.

Відповідні результати опитування, проведеного соціологічною службою Центру Разумкова,оприлюднив директор соціологічної служби Андрій Биченко.

За Блок Юлії Тимошенко проголосували б 17,0%, за «Фронт змін» – 10,0%, за партію „Сильна Україна» – 6,7%, за ВО „Свобода» – 5,5%, за Комуністичну партію України – 4,0%, за партію„УДАР“ Віталія Кличка"– 2,8%, за партію „Громадянська позиція“ — 2,3% тих, хто має намір взяти участь у виборах.

Інші партії та блоки, що були представлені  в списку, отримали підтримку менш ніж 2%. Намір голосувати проти всіх висловили 4,7% респондентів, з числа тих, хто висловив намір взяти участь у виборах, а 11,3% цієї категоріі респондентів вагалися з відповіддю.

А.Биченко додав, що рівень підтримки виборцями різних політичних сил має яскраво виражену регіональну специфіку. Зокрема, лише чотири політичні сили набирають більше 3% голосів виборців у кожному з чотирьох регіонів: Партія регіонів, Блок Юлії Тимошенко, партія „Фронт змін“ та партія „Сильна Україна“.

У Східному регіоні лідером залишається Партія регіонів, за яку готові проголосувати майже половина (46,8%) респондентів, які мають намір взяти участь у виборах. Також здолали б 3%-й бар’єр у Східному регіоні БЮТ (8,0%), „Сильна Україна“ (6,9%), КПУ та „Фронт змін“ (по 6,2% тих, хто збирається взяти участь у виборах).

На Півдні країни Партія регіонів набрала б 42,6% тих, хто збирається взяти участь у виборах, БЮТ — 14,2%, „Сильна Україна“ — 8,9%, КПУ — 6,8%, „Фронт змін“ — 3,2%.

У Центральному регіоні лідирує Блок Юлії Тимошенко – за нього проголосували б 24,2% респондентів, які мають намір взяти участь у виборах. Далі йдуть Партія регіонів (17,6%), „Фронт змін“ (12,0%), „Сильна Україна“ (7,2%), ВО „Свобода“ (5,9%), „Громадянська позиція“ (4,1%),та партія „УДАГ³талія Кличка“ (3,2%). На межі прохідного бар’єру у цьомурегіоні балансує Комуністична партія України — 2,7%.

У Західному регіоні найбільш популярними є опозиційні партії: БЮТ (20,1% респондентів, які мають намір взяти участь у виборах), „Фронт змін“ (17,3%) та ВО „Свобода“ (14,8%). На четвертому місці у Західному регіоні знаходиться Партія регіонів, за яку готовіпроголосувати 9,9% з тих, хто має намір взяти участь у виборах. Також 3%-й бар’єр на Заході здолали б партія „УДАГ³талія Кличка“ (5,3%), „Сильна Україна“ (3,9%) та «Наша Україна» (3,9%).

Дослідження проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 27 січня по 2 лютого 2011 року в усіх регіонах України. Опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.