ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      
Соціологія
10-06-2014 00:09

Росія сягнула дна симпатії у світі

Вперше за дев'ять років досліджень негативне ставлення до Росії висловили 45% опитаних.

Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного на замовлення Всесвітньої служби ВВС. У його рамках опитали 24,5 тис. осіб з 24 країн, серед яких Росія, Великобританія, США, Австралія, Аргентина, Гана, Нігерія, Китай та Індія.

Усіх учасників дослідження просили оцінити міжнародний впливу 16 різних країн і Євросоюзу. І у симпатіях до Росії зізналися лише 31% респондентів. За співвідношенням між цими категоріями Росія обіймає п'яту сходинку знизу серед усіх країн у рейтингу. 

Погіршення ставлення до Росії - загальний тренд, зафіксований в 13 країнах на всіх континентах.

Найгірше Росію сприймають у Європі та Північній Америці. У Франції з негативною оцінкою погоджуються 69% респондентів, у Німеччині - 67%, у Великобританії і США - по 64%, в Канаді - 62%.

Позитивне ставлення найчастіше висловлюють жителі азійських країн, з якими Росія є партнерами по БРІКС. У Китаї позитивні оцінки звучали від 55% респондентів, в Індії Росію позитивно оцінили 38% опитаних.

І це при тому, що основна частина дослідження проводилася ще до анексії Криму і подій на сході України (опитування охопило період з 17 грудня 2013 р. до 28 квітня 2014). Проте вже в цей час зростала напруженість довкола Москви, нагадує директор програми Університету Меріленда, яка вивчає ставлення до міжнародної політики, Стівен Кул.

"Незважаючи на те, що опитування в основному відбувався до подій у Криму і збіглося з іграми в Сочі, звільненням Ходорковського і учасниць Pussy Riot, це все-таки був часовий відрізок, коли Путін вимагав від України припинити рух у бік Євросоюзу і коли на вулицях Києва сталися перші заворушення", - каже пан Кул.