ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

25-03-2014 12:06

Тенюх пішов у відставку з другої спроби

Знадобилося два голосування у сесійній залі, аби набрати необхідну кількість голосів за звільнення в.о. міністра оборони.

Спершу тільки 197 народних депутатів з необхідних 226 проголосували за постанову про відставку виконуючого обов'язки міністра оборони Ігоря Тенюха. Після тривалих дискусій, які розтяглися на майже 2 години, постанову про відставку міністра було знову поставлено на голосування і вже 228 депутатів підтримали її.

Під час звітного виступу в сесійній залі він висловив готовність піти через критику на його адресу та складну ситуацію, що склалася.

"Розуміючи, що декому не подобаються дії які я здійснюю як виконувач обов'язків міністра оборони, а також непорозуміння в питаннях, які піднімалися з першого дня і до сьогодні, стосовно автономної республіки… я за своє місце не тримаюсь і ніколи не тримався… у ситуація, яка склалася, якщо у керівництва є інше бачення й інші кандидатури, я не заперечую, - зазначив він. - І тому я, в.о. міністра оборони, адмірал Ігор Тенюх, подаю у відставку. Честь маю!".

В.о. міністра спробував парирувати усі закиди з приводу бездіяльності, мовляв, усі необхідні накази видані та задокументовані, армія перебуває у повній бойовій готовності, а з військовими формуваннями у Криму начебто постійно тримають зв'язок, хоча за неодноразовими заявами самих кримських солдат, це не так.

У відповідь на провал депутатами відставки Тенюха, Віктор Балога закликав схаменутися і негайно призначити на посаду фахівців - або Воробйова, або Гриценка, або Шуляка. 

"Тенюх висловив бажання піти у відставку. Очевидно, він зрозумів, що не може керувати армією, коли у керівництва держави на голові зовсім інше. Але, коли Турчинов в період агресії пропонує посаду Міністра оборони, генерал-полковнику прикордонних військ, то це виглядає, як мінімум не логічно. Хлопці, схаменіться. На цій посаді повинна бути людина, яка по-перше, працювала на керівних посадах у Генштабі ЗСУ, а по-друге – має досвід командування сухопутними військами. І головне – здатність і навики керування великими військовими об’єднаннями та досвід участі в бойових, чи миротворчих операціях. При всій повазі до Михайла Коваля, як до кадрового офіцера і прикордонника, такого досвіду у нього немає. Що у нас немає фахівців? Прошу дуже, пане Турчинов: Воробйов, Гриценко, Шуляк. Кращих від запропонованих немає", - зауважив Віктор Балога.

Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500 символів