ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

10-06-2014 11:04

Перші кадрові призначення від Порошенка слід очікувати вже у найближчу добу – експерт

Такий прогноз у коментарі ГАРТу дав політичний оглядач Олександр Радчук.

 – Майже із 99% вірогідністю Адміністрацію Президента очолить колишній медіа-магнат та бізнесмен Борис Ложкін. Від себе додам: вже після інавгурації на наступний день зустрів пана Ложкіна у компанії ще одного соратника Петра Порошенка – Юрія Стеця біля будівлі АП на вулиці Банковій. Після короткої розмови вони разом зайшли в один із під’їздів канцелярії Президента. Очевидно, пан Ложкін, який раніше дуже опосередковано брав участь в українській політиці, а тим паче – в ролі чиновника, не випадково завітав у післяобідню пору в неділю в будівлю АП, – зауважив експерт.

За його словами, призначення Бориса Ложкіна може свідчити про те, що Петро Порошенко хоче деполітизувати Адміністрацію Президента та перетворити її в ефективний управлінський орган: 
 
– Це людина без політичного минулого, і це, на думку Президента, найбільш вдалий критерій – адже за всі 23 роки існування незалежної України саме через посаду голови АП еліти намагалися чинити найбільший політичний вплив на самого Президента. Тепер часи, коли АП була неформальним центром прийняття всіх політичних рішень і підкилимних інтриг – минули. Чи багато ми чули про очільника адміністрації Президента США? Тобто, невдовзі ми побачимо в дії саме канцелярію Президента - зрештою, це і є основна роль адміністрацій очільників держав в усьому світі. Крім того, пан Ложкін – представник східних бізнесових груп. Він починав свій бізнес у Харкові, і, схоже, здатен стати містком порозуміння між політичними елітами Сходу та Заходу України, – зазначив Олександр Радчук.
 
З іншими призначеннями – у Петра Порошенка справжній кадровий голод, каже аналітик: 
 
– До результатів перевиборів у парламент, він навряд чи буде змінювати нинішній економічний «кістяк» уряду на чолі із Арсенієм Яценюком. На мою думку, він буде змушений оголосити позачергові парламентські вибори і кинути усі сили на створення нової партії, яку, швидше за все, очолить екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. Більшість із його давніх соратників та менеджерів (окрім квоти партії УДАР), які працювали під час президентської кампанії – долучаться саме до процесу створення нової партії «з нуля». Мета – максимальний «захід» до нової Верховної Ради 8-го скликання великою фракцією не менш за 100 багнетів. Тому найбільш вірогідними залишаються кадрові перестановки у силовому блоці. Це посади очільника Генпрокуратури, МВС, міністра оборони та СБУ. Остання структура, на мій погляд, під керівництвом «ударівця» Валентина Наливайченка,  робота якого, поки що не викликала значних нарікань ані з боку громадян, ані з боку самого Президента.
 
А от на посади міністра внутрішніх справ та Генпрокурора, прогнозує Радчук, Петро Порошенко запропонує свої кандидатури вже у найближчий тиждень: «Хто саме очолить ці відомства – достеменно невідомо, однак за моєю інформацією, під час призначення на посади Президент свідомо відмовиться від принципу партійних квот».
 
Очевидно, що до осені має всі шанси залишитися на своїй посаді і очільник РНБО Андрій Парубій, прогнозує експерт: Його відомство Президент підкріпить новими кадрами на рівні заступників.
 
– Посада міністра зовнішніх справ, що також є «квотою» Президента, не залишиться поза його увагою. Проте нинішній очільник МЗС Андрій Дещиця також зберігає шанси залишитися на своїй посаді. Справа в тім, що Дещиця – давній соратник Яценюка, і йде в певній «зв’язці» з ним. Контролювати дії зовнішньо дипломатичного відомства Президент спробує через свою Адміністрацію. Найбільш вірогідною кандидатурою на призначення куратором зовнішньополітичного блоку в АП експерти називають Валерія Чалого, – зазначив Олександр Радчук.
 
На його думку, найбільшою інтригою стануть призначення нових губернаторів: 
 
– Тут Президенту доведеться комбінувати різні підходи – призначити своїх соратників чи технократів без узгодження із місцевими елітами не вийде. Отож, з високою вірогідністю можемо констатувати лише одне – це будуть найбільш зручні для нинішнього президента політики. Можливо, декілька посад в центральних та західних областях отримають колишні соратники Порошенка із «Нашої України».
Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500 символів