ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

04-06-2014 00:29

Кушнірук назвав 3 ключові фактори, які обумовили результат президентських виборів

На думку економіста та політолога Петро Порошенко опинився настільки ж складній ситуації, як свого часу Богдан Хмельницький.

 - По-перше, були доволі дискредитовані три "опозиційних богатиря. Їхні рейтинги сильно впали, особливо у Яценюка і Тягнибока. По-друге, спрацювала синергія об'єднання Кличка і Порошенка. По-третє, народ втомився від Юлії Тимошенко. Показовий факт: коли вона приїхала в перший день звільнення на Майдан, її зустріли доволі прохолодно. Це не дивно, бо вона у великій політиці вже 15 років. Порошенко хоч і був у політиці, але не на перших ролях. У нього не було серйозних проколів, він періодично зникав. Нарешті, спрацювала технологія: треба, щоб президентські вибори закінчилися якомога швидше, щоб досягти стабілізації в країні. За соціологічними опитуваннями Порошенко набагато випереджів Тимошенко, це спонукало виборців голосувати за нього, бо всі розуміли, що він все одно переможе в другому турі. Ще один фактор на його користь — у виборах фактично не брали участь виборці Криму і Донбасу, які голосували б за висуванців від "регіонаолів" та комуністів, - пояснив Борис Кушнірук в інтерв'ю Gazeta.ua.

 
За його словами, новий президент опинився у дуже складній ситуації:
 
- Такої складної ситуації, в якій опинився новий президент, в українській історії не було від часів Богдана Хмельницького. Значно багато негативних факторів, які заважатимуть йому. Ще до своєї перемоги він заявляв, що реформи не можна відкладати чи робити поволі. Або вони робляться усі відразу, або їх не буде. Його усвідомлення цього факту дає сподівання, що він робитиме усе, аби змусити парламент ухвалювати потрібні закони. Навіть якщо для цього треба знову йти на Майдан. Порошенку доводеться здійснити багато непопулярних кроків, бо ми так загралися популізмом і демагогією, як жодна країна не може собі дозволити, - наголосив експерт.
Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500  символів