ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

17-06-2014 10:33

Реверс газу із Словаччини може зняти напругу газового питання для України

Голова "Нафтогаз України" Андрій Коболєв в ефірі програми "Свобода слова" повідомив, що реверс газу зі Словаччини може перекрити весь обсяг імпорту України.

 "З Угорщини максимальної потужності не було досягнуто. Незважаючи на кризу, угорський уряд прийняв рішення на закачування необхідної кількості газу до сховищ. Зараз обсяг (отриманого газу) з Угорщини становить 11-12 млн (кубометрів) на день",  - сказав він.

А ось реверс газу зі Словаччини може перекрити весь обсяг імпорту України. Нині тривають "важкі переговори з цього приводу".
 
28 квітня 2014 року прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк повідомив, що Україна і Словаччина підписали меморандум про реверсні постачання газу до 8 млрд куб.м. на рік. Раніше єврокомісар з енергетики Гюнтер Еттінгер заявляв, що реверс газу зі Словаччини в Україну без згоди "Газпрому" неможливий.
 
На сьогодні Україні доступні два реверсних напрямки - через Польщу (з 2012 року) та Угорщину (з 2013 року) - загальною пропускною здатністю близько 7,2 млрд кубометрів газу на рік. 
 
Організація реверсу через Словаччину дозволила б постачати в Україну з території Європи до 20 млрд кубометрів газу.
Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500 символів