ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

Версії

22-02-2011 12:36

Конституційна асамблея потрібна для повної узурпації влади - Стецьків

Народний депутат України Тарас Стецьків закликає громадян України забрати в діючих політиків право писати Конституцію і взяти цю справу у свої руки шляхом скликання Установчих зборів. Про це він сказав, коментуючи указ Президента України щодо створення Конституційної асамблеї для підготовки змін до Конституції України.

На переконання Т.Стецьківа, «відбулася чергова підміна понять. В.Янукович видав указ про імітацію демократичного процесу, назвавши групу призначених ним юристів і політиків Конституційною асамблеєю, яка має змінити Конституцію України. Характер їхнього призначення наперед програмує результат: готується ширма для так званої «конституційної» узурпації влади. Кінцева ціль – надати вигляд легітимності діючій владі, масовому грабунку та поневоленню українського народу».

Т.Стецьків повідомив, що, згідно із 5-ю статтею Конституції, - "Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові", - він ще два роки тому вніс на розгляд Верховної Ради проект закону про скликання Установчих зборів, покликаних встановити в Україні новий державний лад. За словами депутата, документ розробила група чесних і кваліфікованих юристів, об`єднаних Центром політико-правових реформ. «Зараз вношу його повторно. Основна ідея цього законопроекту – забрати в діючих політиків право писати Конституцію. Суспільство має взяти цю справу у свої руки», - сказав Т.Стецьків.

На переконання депутата, «ми маємо скликати Установчі збори. До цього органу в мажоритарних округах повинні всенародно обиратися особи, які є моральними і професійними авторитетами українського суспільства. Вони мають добровільно відмовитись (мінімум на десять років) від права балотуватися на будь-яку виборну посаду та бути призначеними на будь-яку державну службу. Членами Установчих зборів (“батьками-засновниками”) можуть бути обрані лише ті люди, які свідомо відмовляються від влади: місцевої та центральної, законодавчої та виконавчої, судової та представницької. Партії усуваються від процесу висування та агітації. Нова Конституція, яку напишуть такі Установчі збори, може бути винесена на референдум, який затвердить весь народ».

При цьому, за словами Т.Стецьківа, немає ілюзій, що «теперішня «тушкована» Верховна Рада може прийняти такий закон. Проте знаю: коли в Києві будуть стояти мільйони громадян, які вимагатимуть нової держави і нового життя, найдорожчий український гелікоптер буде шукати лінію горизонту. Тоді перелякані кнопкодави у ВР будуть згідні на все».
 

за матерiалами: УНІАН
Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500 символів