ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

Версії

22-02-2011 13:57

У Верховної Ради забирають право змінювати Конституцію - Яценюк

Народний депутат України, лідер політичної партії «Фронт Змін» Арсеній Яценюк вважає, що рішенням про створення Конституційної Асамблеї Президент України Віктор Янукович відбирає у Верховної Ради право ухвалювати зміни до Конституції України. Про це А.Яценюк заявив, коментуючи рішення глави держави створити Конституційну Асамблею.

«Конституційна Асамблея – декорація для укріплення конституційної монархії Президента», - заявив він.

А.Яценюк вимагає негайно прийняти постанову Верховної Ради про створення в Україні Національної Конституційної Асамблеї, до участі в якій будуть залучені не тільки представники Президента України, але й політичні партії та парламентські фракції.

А.Яценюк вважає, що «своїм рішенням Президент відбирає в парламенту право ухвалювати зміни до Конституції». «Це – черговий етап конституційного перевороту, коли вся вертикаль влади в країні будується під одну людину, а першим кроком в цьому напрямку було створення неконституційної коаліції, другим – неконституційне – без участі парламенту - повернення Основного Закону 1996-го року, третім – неконституційне продовження повноважень народних депутатів і Президента», - зазначив він.

За словами А.Яценюка, тепер Президент України «виходить на «фінішну пряму»: він намагається остаточно закріпити всю владу за однією особою – за собою».

Лідер «Фронту Змін» наголосив, що «країна без балансу гілок влади приречена на стагнацію і деградацію». «Повернути Україну на шлях розвитку може Конституція, зміни до якої будуть внесені за участю народу і ухвалені на референдумі. Але почати цей процес має Національна Конституційна Асамблея не імені Президента Януковича, а імені народу України. Вона має представити суспільну і експертну думку, а не тільки обгрунтує бажання Президента», - підкреслив він.
 

за матерiалами: УНІАН
Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500 символів