ЄС готова до підписання економічної частини угоди з Україною       Перевибори ВР пройдуть до 1 листопада - Луценко       Кримські татари Туреччини вимагають повернути Крим Україні       На Майдані тривають протести підприємців проти Податкового кодексу       Верховна Рада ухвалила проект Податкового кодексу      

Версії

23-02-2011 11:10

Народ повинен знати, що збираються змінювати в Конституції - Коліушко

Конституційна асамблея не буде достатньо представницькою для органу, що має написати нову Конституцію. Таку думку висловив голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко.

Незрозумілим експерт назвав і те, що, власне, збираються вдосконалювати. "Якщо Президент бачить необхідність широкого реформування  Конституції, то він мав би пояснити, чому, для чого і в якому напрямку".

Якщо депутати не здатні внести такі зміни до Основного закону, які б уможливили реформи і не допустили нових конфліктів між гілками влади, в народа є право самостійно ухвалити нову Конституцію на референдумі, вважає І.Коліушко. Він нагадав, що це гарантоване ст. 5 чинної Конституції.

Але готувати проект нового Основного закону має, на його думку, Конституційна асамблея, спеціально для цього скликана через механізм установчих зборів. Закон із затвердження такої процедури вже внесений до парламенту. Згідно з ним, делегати установчих зборів обираються в мажоритарних округах з числа "моральних та професійних авторитетів". Вони мають добровільно відмовитися від участі в органах місцевої, центральної, законодавчої, виконавчої, судової та представницької влади щонайменше на 10 років. А політичні партії, згідно з проектом закону, усуваються від висування та агітації.
 

за матерiалами: Deutsche Welle
Коментарі
Немає коментарів

Додати коментар
Залишилось 500 символів