Інтерв’ю, що відбулися
Тема:

політтехнолог, директор групи "Політтех" Тарас Березовець /середа, 7 жовтня, 12.00 - 13.30/

Тема. Президентські вибори: тактики, провокації, рейтинги, політичні команди


2009-09-30 16:46:57__mozartsl:
В якому форматі Єдиний Центр прийматиме участь у президентських виборах і чи взагалі прийматиме? Ваш прогноз. Чи потрібно це Єдиному Центру?
Найоптимальніший формат участі ЄЦ - підтримка одного з двох реальних кандидатів. Можливості ЄЦ достатньо великі для підсумкової перемоги, тому або Янукович, або Тимошенко мали би скористатися підтримкою партії в таких областях як Закарпатська і Тернопільська.


2009-10-01 10:16:05__Alena:
Наш північно-східний сусід постійно втручається у внутрішні (в.ч. політичні) справи нашої держави, веде інформаційну війну - чому на Вашу думку наша держава не протидіє цим викликам?
Тому що немає цілісної системи національної безпеки. А наявні органи держбезпеки таким викликам протистояти не здатні


2009-10-01 10:57:46__Alena:
Чи є в Україні незаангажовані соціологічні служби? Яка має бути відповідальність за замовні рейтинги?
Звичайно є. Не буду робити їм рекламу, але можу нарахувати, принаймні, 5. Відповідальність має бути визначена у спеціальному законі ,а самі соціологи мають "заклеймить позором" своїх продажних колег.


2009-10-01 11:42:13__koshevoy:
3. Є експерти, що стверджують, що майбутні вибори президента будуть змаганням не політтехнологів, а юристів зі штабів кандидатів? Чи поділяє Ви таку думку?
Ні не поділяю. Останній раз таке було лише у 2004-ому.


2009-10-01 11:42:43__koshevoy:
Чи змінять вибори 2010 вектор розвитку держави?
Залежно від того, що Ви маєте на увазі під вектором. Якщо зовнішньополітичний - то так.


2009-10-01 11:43:20__koshevoy:
Чи вдасться так званим новим кандидатам вклинитись у виборчі перегони та достойно заявити про себе?
Вклинитись - так, перемогти - ні. Проте у низ з'явиться шанс у разі дострокових виборів у ВР.


2009-10-01 16:43:00__inna:
За Вашою оцінкою, чи можуть українці сьогодні довіряти (якщо так то наскільки) результатам соціологічних досліджень з різних питань та оприлюдненим рейтингам політиків і політичних партій, якщо сьогодні проблематично знайти достовірні статистичні доні або ж просто вільно прочитати проект бюджету на 2010 рік?
Якщо це авторитетні компанії - то цілком. Проте слід завжди мати на увазі, що соціологія, як казав товаріщ Сталін, "продажна дівка демократії".


2009-10-01 16:44:14__inna:
Як Ви думаєте, коли все ж таки впорядкують всі зміни до Конституції та наскільки актуально вести мову про це в переддень президентських виборів?
Під час виборів тема Конституції може бути лише політичною технологією. Зміни до Основного Закону внесуть неодмінно після обрання наступного президента. Гадаю вони стосуватимуться посилення президентських повноважень та органів місцевого самоврядування.


2009-10-01 16:45:28__inna:
За Вашим прогнозом, після президентських виборів, які наступні - парламентські чи місцевих рад?
Не виключаю, що ці вибори відбудуться одночасно. Це залежатиме від того, хто стане президентом. Якщо Тимошенко - будуть лише місцеві вибори, якщо Янукович - то одночасно місцеві та парламентські.


2009-10-01 16:45:50__inna:
Чи можете назвати одного чи декількох політиків, яких хотіли б бачити серед кандидатів у Президенти України? Ваша думка важлива для багатьох. Дякую за відповідь.
Мені найбільше імпонує американська політична система з сильною президентською владою і наявністю посади віце-президента. Уявіть яким би гарним вийшов тандем з президента Тимошенко і віце-президента Тігіпка.


2009-10-02 12:19:24__Svitlana:
Як вважаєте, які реальні шанси у Сергія Тегіпка, якщо, звичайно, він не технічний кандидат?
Тігіпко не технічний кандидат, проте в боротьбу Януковича і Тимошенко втрутитися він не зможе. Його вибори - дострокові парламентські, там він має шанс провести до 25-30 депутатів.


2009-10-02 12:21:38__Svitlana:
На Fm-ських радіостанціях всупереч закону лунає вже давно політична реклама Януковича, Тимошенко.... Це що означає , що цьогорічна президентсь кампанія буде проходити попри усі канони й правила?
Ніякого порушення закону немає. згідно із законом про вибори президента обмеження на політичну рекламу почнуться лише після старту президентської кампанії 19 жовтня. А вся політична реклама до цього моменту законом як політична не визначається, а тому не регулюється.


2009-10-02 12:22:46__Svitlana:
Наочна агітація нинішніх кандидатів на Вашу думку у кого найвдаліша?
Мені не коректно коментувати рекламу Тимошенко, хоча інші рекламісти й кажуть, що вона в неї найкраща. З точки зору візуалізації, непогана реклама у Сергія Тігіпка та Інни Богословської. Проте штаби кандидатів дуже мало працюють над контентним наповненням такої реклами. Зараз основна тенденція полягає у відсутності у зовнішній рекламі прізвищ та облич кандидатів - оскільки громадяни втомилися від політичної еліти. Тому найбільш ефективна реклама та, яка використовує "меми" на зразок "Вона працює", себто коли прізвище кандидата не називається, але всім зрозуміло про кого йдеться.


2009-10-02 12:34:57__Svitlana:
А скажіть де у нас в державі вчать на політтехнологів?
На жаль, ніде. Цю професію найчастіше приходять з факультетів політології, філософії та журналістики. Я б Вам порадив насамперед почати з відвідування книжкового ринку на Петрівці. Там прекрасний вибір практичної літератури.


2009-10-02 12:36:45__Svitlana:
Де у столиці- на яких курсах чи семінарах, порадите набути професійного досвіду прес-секретарям провінційного рівня ?
Якщо безкоштовно, то у штабах кандидатів у президенти. Якщо це стосується навчання, то непогані курси існують при Києво-Могилянській академії та Інституті журналістики Київського Національного університету імені Т.Г. Шевченка.


2009-10-02 13:11:34__Vesta:
Як Ви вважаєте, чи можливий зрив виборів Президента? Якщо так, то кому найбільше він потрібен. Дякую.
Можливий - процентів на 30%. Найбільш зацікавлений у такому сценарії діючий президент. Він має для цього відпоідні важелі. Зрештою, саме для цього він і звернувся до Конституційного Суду. Механізм зриву виборів може передбачати винесення КС рішення про неконституційність нвоої редакції закону про вибоир президента, зокрема в частині скорочення виборчої камапанії з 120 до 90 днів, або на підставі обмеження прав українських громадян голосувати в консульських установах закордоном. В такому випадку будь-який кандидат в президенти зможе оскаржити весь виборчий процес, і домогтися скасування дати виборів 17 січня. Це означатиме, що ВР має призначити нову дату виборів - на весну або літо наступного року.


2009-10-02 13:19:53__Vesta:
Чи можлива в Україні диктатура? Якщо так, то наскільки, на Ваш погляд, в Україні реальна така загроза.
Після демократичних перетворень починаючи від 2005 року громадянське суспільство в Україні стало достатньо потужним. Хоча небезпека встановлення диктатури існує, вона є не такою великою.


2009-10-02 13:20:44__edcvolodarka:
Як вплинуть Президентські вибори на кризу в Україні?
Вони її лише загострять.


2009-10-06 13:36:10__PavelUzh:
Скандал з Нацбанком, отруєнням Ющенка - це все типові провокації. Міністр Луценко - уособлення політичної провокації, він не правопорядком займається, а політичним кіллерством. Чим можна пояснити, що виборча кампанія переповнена такого типу інформайцією? І чи побачимо ми змістовну конкуренцію? Хоча жити в багні ми вже схоже звикли
Політики лише втілюють громадський запит. І якщо серед політичної еліти так багато багна і політичного кілерства - це вибачте самі громадяни хочуть бачити на екранах телевізорів, тому змістовну конкуренцію побачимо лише тоді, коли на це з'явитсья суспільний попит.


2009-10-06 13:36:32__PavelUzh:
Хто стане президентом?
Той, хто зможе дати відповідь на питання, як подолати кризу. Сьогодні в Україні є лише один політик, який своєю щоденною працею доводить, що має відповідь на це питання. І Ви його, точніше її знаєте)


2009-10-06 13:51:42__quibbler:
Тарас, якого штибу політтехнології будуть найбільш успішними на цих виборах? Адже електорат дуже зневірений і вплинути на нього буде вкрай важко. Чи передбачаете Ви масштабні фальсифікації на цих виборах?
Найбільш затребуваними будуть технології підвищення явки і мотивації виборця. Я передбачаю, що в другому турі кількість тих, хто проголосує проти всіх буде неадзвичайно високою. Зараз понад 30% виборців збираються або ігнорувати вибори, або голсоувати проти всіх.


2009-10-06 13:53:54__quibbler:
Коли, на вашу думку, з'являться промені стабільності в політичному житті країні? Що найбільше цьому сприятиме (в ідейному та процедурному аспектах)?
Якщо вірити МВФ, то вони вже світять яскравим вогнем)


2009-10-06 13:55:11__quibbler:
Які можливі сценарії розвиткку подій Ви передбачаєте в разі, якщо вибори будуть визнані фальсифікованими?
Таке враження, що Ви вже знаєте наперед, що другий тур рімейком 2004 року! Але якщо таке все ж станеться, то третього туру, переконаний, все ж не буде.


2009-10-06 14:02:01__Mikola:
Скажіть, хто придумав рекламу "Вона"? і ще, чому це Ви так раптово змінили свою позицію щодо Віктора Балоги, то критикуєте за всі гріхи, то називаєте солідним мущиною?
Концепція реклами належить одній київській компанії, а "мем" придумав перший віце-прем'єр Олександр Турчинов. Це сталося на одній з креативних нарад в кінці липня.
Я завжди був критично налаштований стосовно діяльнсоті Секретаріату Президента - і раніше, і зараз. Проте менеджерських здібностей ВІктора Балоги ніколи під сумнів не ставив. Ще три роки тому, коли Віктор Іванович прийшов на Банкову, я прогнозував, що йому вдасться переламати ситуацію, яка тоді складалася на користь Партії регіонів. Без "демонічної" постаті Балоги Віктор Ющенко давно би опинився на узбіччі політичного життя країни. Мені не завжди подобаються методи роботи Балоги, але як у відомій рекламі "Вони працюють".


2009-10-07 11:36:47__bednova:
Як Ви розцінюєте небажання Мєдвєдєва зустрічатися з Ющенком?
Російський режим ПУтіна-Мєдвєдєва давно поставив хрест на Ющенкові. Російські президент з прем'єром організовують класичну "кагебешну" розводку: коли Мєдвєдєв демонстративно підтримує Віктора Януковича, а Владімір Путін демонструє симпатію до Юлії Тимошенко. У підсумку, хто б не виграв Москва залишиться при своїх.


2009-10-07 11:39:11__bednova:
На Вашу думку, призначення американським послом пана Тефта (екс-посла у Грузії) якось позначилось на "прискоренні" приїзду російського посла Зурабова? Чи можливий за таких дійових осіб американо-російський конфлікт на українській території?
При всій повазі до пана Тефта, поілтику США стосовно України визначатимуть Барак Обама та Гіларі Клінтон. Американо-росмійський конфлікт через Україну - плід хворої фантазії російських геостратегів на зразок пана Дугіна. Сьогодні Росія слабка і вести війну навіть з ослабленими збройними силами України немає ні ресурсів, ні професійних вояків. РФ розпочала модернізацію свлоєї армії, яка завершиться не раніше ніж за 5-7 років. Проте за цей час Україна здатна теж модернізувати власні Збройні Сили і навіть приєднатися до НАТО.


2009-10-01 11:44:17__koshevoy:
Які основні ризики приховують у собі майбутні кампанії як для самих кандидатів, так і для країни?
Для Януковича програш означатиме кінець поілтичної кар'єри. Для Тимошенко це стане лише новим етапом і об'єднанням навколо неї сильної опозиції. Для Ющенка - шансом увійти в історію як перший демократичний президент. Для Яценюка, Тігіпка, Литвина, Симоненка і Гриценка - шансом на отримання власних фракції в разі дочасних виборів до ВР.


2009-10-01 16:42:25__inna:
В Україні постійно обговорюється тема діяльності чи бездіяльності Президента, Верховної Ради, Уряду, правоохоронців, суддів. Як Ви вважаєте, які зміни необхідні в законодавстві, щоб слово «бездіяльність» неможливо було застосовувати до державних службовців чи «слуг народу»?
Як колишній державний службовець можу сказати, що без суттєвої реформи держслужби, всі реформи в країні приречені. Кількість держслужбовців треба скоротити принаймні втроє, і збільшити їхні зарплати. Тоді на таку престижну роботу зможуть піти молоді професійні патріоти.

Красно дякую всіх за цікаві і професійні запитання.